03
سپتامبر

نورپردازی | 02144448805,نورپردازی ساختمان,نورپردازی داخلی منزل،شرکت،هتل و..دکورساز

نورپردازی,نورپردازی داخلی ساختمان,نورپردازی داخلی منازل،شرکت،هتل،رستوران،فروشگاه و مغازه و ….گروه معماری دکورساز

021-22862675 – 021-88662417  – 021-44448805

09120921430 – 09122206832

نورپردازی یکی از اصلی ترین و مهم ترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب میشود. امروزه نورپردازی نقشی بسیار اساسی و مهم در طراحی داخلی هر ساختمانی ایفا میکند. اگر نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی صورت بگیرد میتواند فضایی رویایی و چشم نواز را خلق کرده که با مشاهده آن احساس خوشایندی به فرد دست دهد و البته طراحی نامناسب آن نیز امکان دارد فضایی خسته کننده و هراس انگیز برای افراد به وجود آورد.

نورپردازی داخلی ساختمان

دکوراسیون بیشتر خانه ها ترکیبی از رنگ های گرم و سرد است بنابراین نورپردازی باید به گونه ای انجام شود که تمام رنگ ها به زیبایی خودنمایی کنند.بنابراین شناخت انواع نورپردازی و استفاده ترکیبی از ازنواع لامپ ها امری حساس و ضروری است که طراحان و مجریان گروه معماری دکورساز با سالها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و نورپردازی شناخت کاملی از نورپردازی و انواع لامپ ها در اختیار دارند.
امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این موضوع به صورت علمی اثبات شده است که نورهای محیط و اطراف افراد تاثیر بسیار زیادی در زوح و روان انسان ها دارد و به همین علت نورپردازی در فضای داخلی منازل،مراکز خرید ،هتل ها ، رستوران ها ،ادارات و شرکت ها و سایر فضاهایی که افراد در آن مکانها حضور می یابند اهمیت بسزایی دارد. گروه معماری دکورساز بر این عقیده است که با نورپردازی منظم و هدفمند در فضای داخلی منازل،مراکز خرید،رستوران،هتل ها ، شرکت ها و …می توان علاوه بر زیبا ساختن محیط ،باعث ایجاد حس امنیت و آرامش مراجعه کنندگان شد و بر تاثیر گذاری فضا افزود.
نورپردازی ساختمان
در طراحی داخلی، نورپردازی اصل بسیار مهمی است. نورپردازی، سبب بهتر دیده شدن کار خواهد شد و زیبایی طراحی را دو چندان می کند. استفاده از نورهای مخفی، در طراحی داخلی آپارتمان‌ها امروزه بسیار رایج است. ‌‌نورپردازی داخلی ساختمان یکی از مهمترین نکاتی است که در طراحی داخلی منازل و خانه‌های مسکونی باید به آن دقت نمود.
در یک خانه، تمام فضاها مهم هستند و نمی‌توان گفت اتاق خواب ارزش کمتری دارد یا طراحی سرویس بهداشتی مهم نیست. بلکه ممکن است در نظر هر فردی، یک فضا از اهمیت ویژه برخوردار باشد و فضاهای دیگر از اهیمت کمتر. بنابراین طراح، باید در هر طراحی، بهترین عملکرد خود را پیاده سازی نماید. اتاق نشیمن، محل غذاخوری، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و … همگی در نظر یک طراح باید اهمیت داشته باشند.‌
‌در طراحی داخلی‌ آپارتمان‌‌، استفاده از نور در سقف و دیوار، بسیار چشمگیر است. در فضای نشمین،‌ استفاده از لامپ با شکل هندسی در سقف و استفاده از نورهای مخفی پشت تلوبزیون باعث ایجاد تفاوت با سایر فضاها شده است. نورپردازی علاوه بر اینکه سبب روشنایی فضا می‌شود و آن را از تاریکی خارج می‌کند، از عناصر مهم دکوراسیونی است که می‌تواند آرامش و راحتی را برای فضا به همراه داشته باشد.

نورپردازی

نورپردازی اتاق نشیمن

در کل نورپردازی اتاق نشیمن شامل روشنایی عمومی، نورپردازی متمرکز و نورپردازی محدود می‌شود، روشنایی عمومی یا همان نورپردازی از سقف برای روشن کردن اتاق نشیمن کفایت می‌کند و مقدار نسبتاً کمی از نور را در منطقه وسیعی انتشار می‌دهد. نورپردازی متمرکز آن دسته از نورپردازی است که تنها بر یک قسمت خاص تمرکز داشته و آن قسمت را روشن و برجسته می‌کند. نورپردازی محدود باعث می‌شود در زمانی که تمام اتاق تاریک است بتوانیم تنها یک قسمت خاص را روشن کنیم‌. شاید بهتر است همزمان از سه نوع نورپردازی در اتاق نشیمن استفاده شود تا بنا به نیاز از هر یک از آنها استفاده شود.

نورپردازی اتاق نشیمن

نورپردازی اتاق غذاخوری

نورپردازی اتاق غذاخوری
مانند اغلب فضاهای خانه در اتاق غذاخوری نیز نور طبیعی ایده آل ترین نوع نور است. لوستر در این فضا باید دقیقاً بالای میز غذاخوری نصب شود تا سطح میز را کاملاً روشن نماید و افراد به بهترین وجه ببینند که چه چیزی می‌خورند. می‌توانید با استفاده از شمع در اتاق غذاخوری خصوصاً روی میز غذاخوری جلوه رمانتیکی در این فضا ایجاد کنید. قسمت‌هایی از فضا هستند که به طور طبیعی تاریکتر و به دلیل ساختارشان نور نمی‌تواند به آن قسمت نفوذ کند، بنابراین نیاز به توجه بیشتری در نورپردازی دارند. لامپ‌ها عناصری هستند که به اتاق غذاخوری شخصیت می‌دهند. بوفه، میز غذاخوری و میز کناری از عناصری هستند که حتماً باید نورپردازی مخصوص خودشان را داشته باشند.

نور پردازی در سرویس بهداشتی و حمام

نورپردازی حمام
بهترین نوع نور پردازی در سرویس بهداشتی و حمام آن دسته‌ای از نورها می باشندهستند که باعث شوند افراد بتوانند چهره خود را به صورت واضح در آینه سرویس بهداشتی مشاهده نمایند. این نور باید شرایطی بدون سایه و هرگونه تغییر ایجاد کند تا فرد بتواند به راحتی چهره خود را برای آرایش در آینه ببیند.
نوع چراغ ها و وسایل روشنایی و محل نصب آنها در سرویس بهداشتی وحمام نیز حائز اهمیت است. چراغ‌هایی می‌توانند نوری طبیعی و کافی تولید کنند که مخصوص نورپردازی سرویس بهداشتی و آینه آن تولید شده باشند. چراغ‌ها را باید جایی نصب کنید که کمترین سایه را زیر چشم‌ها و گردن افراد ایجاد کنند. افراد باید بتوانند پیشانی و گونه‌های خود را با حداکثر وضوح ببینند.
برای سرویس‌های بهداشتی کوچک همین میزان نورپردازی کافیست اما هر چه سرویس بهداشتی بزرگ‌تر باشد نورپردازی مفصل‌تر و بیشتری شامل هالوژن‌ها و چراغ‌های سقفی نیاز خواهد بود. نورپردازی سرویس بهداشتی نباید در رنگ فضا هیچ گونه تغییری ایجاد کند و صرفاً جهت روشنایی استفاده می‌شود. برای ایجاد تصویر مطلوب استفاده از لامپ‌های فلورسنت را فراموش کنید. لامپ‌هایی با نور سفید یا لامپ‌هایی که نوری نزدیک به نور طبیعی خورشید دارند بهترین انتخاب برای سرویس بهداشتی و حمام هستند.

 

نور پردازی در نمای ساختمان

نورپردازی ساختمان
‌بدلیل کمرنگ بودن مبحث تخصصی روشنایی و نور پردازی در کنار دیگر مهارت‌های رشته معماری، عمران، برق و طراحی شهری، کمتر شاهد رعایت استانداردهای روشنایی و اصول نورپردازی در فضاهای مختلف هستیم. متأسفانه علیرغم اهمیت اثر بخشی نورپردازی علمی بر سلامت جسم و روان، افزایش راندمان افراد و همچنین چشم نوازی هرچه بیشتر و موثرتر بر مؤلفه‌های معماری فضاهای داخلی و بیرونی، به این مهم کمتر توجه می‌شود و در اکثر موارد شاهد بکارگیری روش‌های یکنواخت نورپردازی برای همه فضاها هستید.
‌رشته روشنایی و نور پردازی حرفه‌ای است، (علمی و هنری)، تواماً با یکدیگر و نگاهی یک سویه و نگرشی غیر تخصصی به آن سبب میشود که تفاوت چشم گیری بین استانداردها و تأثیرات روشنایی طراحی و اجرا شده در ایران با جامعه پیشرفته جهانی وجود داشته باشد.
‌نور ماهیتی تفکیک ناپذیر از معماری داخلی و بیرونی است، البته مدیریت صحیح نور همگام با طراحی و معماری می‌تواند از بهترین و اقتصادی‌ترین روش‌ها برای افزایش شادابی و سرزندگی در محیط، آرامش، کارایی و حالات عاطفی افراد باشد، همچنین نور پردازی مناسب می‌تواند بر ویژگی‌های خاص معماری، تأثیرات قابل ملاحظه‌ای بگذارد.
در نورپردازی نما نیز استفاده از رنگ‌ها، سایه‌ها و روشنایی‌ها باید از یک مفهوم و هدفی تبعیت نماید. المان‌هایی که در نما قرار می‌گیرند هر یک حرفی و سخنی در مورد این ساختمان و بنا می‌زنند‌. رنگ‌های گرم محیط را صمیمانه‌تر و رنگ‌های سرد فضا را جدی و منظم نشان می‌دهند.

 

‌فضای داخلی ساختمان با نورهای مخفی خیره کننده

نورپردازی دکوراسیون داخلی
اهمیت نور پردازی‌ها در طراحی دکوراسیون فضاهای داخلی خانه بر هیچ کس پوشیده نیست. نورپردازی‌ها کمک می‌کنند تا دکوراسیون داخلی فضاها زیباتر به نظر بیاید. به کمک نورپردازی‌ها می‌شود فضا را رمانتیک‌تر و زیباتر جلوه داد. حتی با انتخاب نورپردازی درست و مناسب برای دکوراسیون منزل‌، روزهای تاریک و دلگیر به روزهایی روشن و فرح بخش تبدیل می‌شوند.‌

اصول نورپردازی فضاهای داخلی ساختمان

زیر شلف‌ها بهترین نقطه برای نورهای مخفی

نورپردازی ساختمان
در خانه‌تان شلف‌های زیبا دارید، پس بهترین و تاثیر گذارترین نقطه برای جلوه گری نورپردازی‌های مخفی را پیدا کرده‌اید، زیر هر طبقه از شلف‌ها را نور پردازی کنید و شب هنگام از دیدن وسایل دکوری‌تان که به طرز زیبا و منحصر به فردی نمایش داده می‌شوند لذت ببرید.

کانتر و کابینت آشپزخانه پذیرای نورهای مخفی

نورپردازی آشپزخانه
صرف یک شام عاشقانه در فضایی رومانتیک فقط با نور پردازی ملایم فضا امکان پذیر است. پس سریع دست به کار شوید و نور های مخفی که خیره کنندگی کمتری نسبت به منبع‌های نوری مثل چراغ‌ها و لوستر‌ها دارند را مهمان سالن غذاخوری یا کانتر آشپزخانه تان کنید و فضایی شاعرانه و صمیمی را برای صرف یک شام دونفره خوب را مهیا کنید.

دست اندازهایی از جنس نورهای مخفی برای راه پله‌ها

برای راه پله‌های خانه‌تان می‌توانید دست انداز‌هایی از جنس نور مخفی تهیه کنید، فقط کافی است تا در دل دیوارهای بغل راه پله تان شکاف‌هایی ایجاد کنید و داخل آن‌ها ریسه‌های نوری کار کنید. جذابیت این راه پله‌های نور پردازی شده بسیار خیره کننده است.

راه پله‌های نورانی

نورپردازی راه پله
البته نور پردازی راه پله‌ها فقط به دیواره‌های بغل آن‌ها محدود نمی‌شود. از این نورهای مخفی در زیر هر کدام از پله‌های‌تان استفاده کنید، این کار باعث می‌شود دیگر در طول شب نگران رد شدن از راه پله‌ها را نداشته باشید، به علاوه مخفی بودن این نور پردازی باعث می‌شود تا در شب برای چشم‌ها آزار دهنده نباشند.

نورهای مخفی در راهرو‌ها

نورپردازی راهرو
نورهای مخفی برای راهروهایی که فاقد هر گونه منبع روشنایی هستند بسیار مناسب‌اند، مخصوصاً پشت دیوار‌های کاذب یا تابلو‌ها. همین نور مخفی‌ها می‌توانند چهره راهروهای شما را تغییر داده و به جلوه ببخشند.

‌نورهای مخفی در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای خانه

نورپردازی در دکوراسیون داخلی
طراحی نور هم یک هنر است و هم یک علم. وقتی برای خانه‌های خود یک طرح نوری جذاب و مناسب ارائه می‌دهید، حس و حالی منحصر به فرد و زیبا به فضای خانه ما اضافه می‌شود. نورپردازی مخفی در موفقیت یک طراحی دکوراسیون داخلی خوب نقش بسیار مهمی بازی می‌کند. اگر این منابع نوری در جای مناسبی کار گذاشته شوند تمام ویژگی‌های مثبت و خاص در فضا می‌درخشند و یا یک عنصر خاص بیش از عناصر دیگر به چشم می‌آید.

 

گروه معماری دکورساز با داشتن سالها تجربه و سابقه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و نورپردازی داخلی ساختمان آمادگی اجرای انواع مختلف نورپردازی ساختمان در طرح های جدید را با کادری حرفه ای و تخصصی در سراسر کشور داراست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نورپردازی ساختمان و قیمت ها می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید و از مشاوره همکاران ما در گروه معماری دکورساز بهره ببرید.
021-22862675 – 021-88662417 – 02144448805
09120921430 – 09122206832
گروه معماری دکورساز